Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Egenin Saklı Köyleri Turu
Egenin Saklı Köyleri Turu
Egenin Saklı Köyleri Turu
Egenin Saklı Köyleri Turu
Egenin Saklı Köyleri Turu
Tur Kodu:

Egenin Saklı Köyleri Turu


Eski Foça - Konak Meydanı – Saat Kulesi - Tarihi Asansör – Kemeraltı Çarşısı - Alaçatı - Germiyan Köyü – Barbaros Köyü - Sığacık Köyü - Efes Antik Kenti - Şirince Köyü - Birgi Köyü Konforlu Ulaşım 2 Gece 3 Gün Kalkış Yeri: Konya, Akşehir, Afyon, Uşak
5.500,00 ₺
den başlayan fiyatlar
Biz Sizi Arayalım

Egenin Saklı Köyleri Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Konya, Akşehir, Afyon, Uşak
Tur Hareket Tarihleri:
10 Nisan • 23 Mayıs

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  10.04.2024 - 12.04.2024Müsait5.500,00 ₺7.500,00 ₺5.500,00 ₺0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 2.500,00 ₺
  7 - 11 Yaş 5.000,00 ₺
  Taksitler »
  23.05.2024 - 25.05.2024Müsait5.500,00 ₺7.500,00 ₺5.500,00 ₺0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 2.500,00 ₺
  7 - 11 Yaş 5.000,00 ₺
  Taksitler »

Tur Programı

 • 1. Gün
  Foça - Konak Meydanı – Saat Kulesi - Tarihi Asansör – Kemeraltı Çarşısı

  Sabah saatlerinde yol üzerinde kahvaltı molamızı verdikten sonra Foça’ya varıyoruz. Eski Foça'da gezimize başlıyoruz. Eski Foça antik dönemde ‘Phokaia’ ismi ile anılmaktadır. Bu isim, körfezdeki adaların foklara benzemesi ile verilmiştir. İlk önce merkezde bulunan Sur Duvarları, Beş Kapılar Kalesi, Kayalar Cami' ni geziyoruz. Gezimiz sırasında, taş evler ile süslü sokaklarını, arnavut kaldırımlarını ve limandaki balıkçı teknelerini görüyoruz. Deniz kokusunu içimize çekip, manzaraya tanıklık ediyoruz. Sahildeki çay molamızın ardından bu güzel beldeye veda ederek İzmir’e geçiyoruz. Öğlen yemeğimiz için Tarihi Kemeraltı Çarşı’sında İzmir’e özel lezzetler olan boyoz, bomba, söğüş ve daha nice lezzetlerin tadına bakabileceğiniz kısa bir lezzet ve alış veriş molası veriyor sonrasında yemeğimiz sonrası güzel İzmir’i gezmeye Tarihi Asansör gezisiyle başlıyoruz. Tarihi asansörden İzmir Körfezinin manzarasını fotoğraflıyor ardından Konak Meydanı, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görüyoruz. Konak meydanının ardından otelimzie geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimzide.

 • 2. Gün
  Alaçatı - Germiyan Köyü – Barbaros Köyü - Sığacık

  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Biribirinden renkli sokakları, taş evleri ve yel değirmenlerini görüş burada biraz serbest zaman veriyoruz. Alaçatı ziyaretimizin ardından Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü’nü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Serbest zamandan sonra öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Korkulukları görüp fotoğraf çekmek için zamanımız olacak. Daha sonra yöresel mimarisine, geleneklerine,  göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Burada Sığacık’ı gezeceğiz. Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz ve limanda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından  otelimize yerleşmek üzere otobüsümüze biniyor ve otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 • 3. Gün
  Efes Antik Kenti – Şirince - Birgi

  Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Antik Kenti’ne gidiyoruz. Antik dönemde çok önemli bir liman şehri olan, şimdiye kadar yapılan kazılar neticesinde sadece %10’luk bölümü ortaya çıkarılabilen boluterium, odeon, kuretler caddesi domition tapınağı, latrina, hamam , celcius kütüphanesi ve tiyatro gibi yapıları rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra Turumuza eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince ile devam ediyoruz. Bölgeyi keşfetmek ve harika kareler yakalamak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Aydınoğluları Beyliği'nin merkezi Birgi Köyü’ne varıyoruz. Tarihi Çakırağa Konağı Müzesi, İmam-ı Birgivi Türbe ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Birgi’yi gezdikten sonra güzel turumuzu tamamlayıp Konya’ya doğru hareket ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu  ulaşım
 • 2 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Otelde: 2 Kahvaltı, 2 Akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otel ekstraları ve özel harcamalar

Ek Bilgiler

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Crafter, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

İptal Şartları

..

Vize Bilgileri