Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gap Turu
Gap Turu
Gap Turu
Gap Turu
Gap Turu
Tur Kodu:

Gap Turu


Diyarbakır Surları – Diyarbakır Kalesi ve Arkeoloji Müzesi - Diyarbakır Ulu Camii – Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi – Dört Ayaklı Minare – Hasan Paşa Hanı – Sülüklü Han – On Gözlü Köprü - Hasankeyf - Zeynel Bey Türbesi - Deyrulzafaran Manastırı - Sıla Konağı - Eski Mardin - Kasimiye Medresesi - Ulu Camii - Abbarlar - PTT Binası - Deyrulzafaran Manastırı - Harran Evleri, Göbeklitepe, Balıklı Göl - Hz. İbrahimin Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Halfeti Tekne Turu Konforlu Ulaşım 2 Gece 3 Gün Kalkış Yeri: Konya Profesyonel Rehberlik
5.500,00 ₺
den başlayan fiyatlar
Biz Sizi Arayalım

Gap Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Konya
Tur Hareket Tarihleri:
10 Nisan • 16 Mayıs • 06 Haziran

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  10.04.2024 - 13.04.2024Müsait5.500,00 ₺8.000,00 ₺5.500,00 ₺0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 3.000,00 ₺
  7 - 11 Yaş 5.000,00 ₺
  Taksitler »
  16.05.2024 - 19.05.2024Müsait5.500,00 ₺8.000,00 ₺5.500,00 ₺0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 3.000,00 ₺
  7 - 11 Yaş 5.000,00 ₺
  Taksitler »
  06.06.2024 - 09.06.2024Müsait5.500,00 ₺8.000,00 ₺5.500,00 ₺0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 3.000,00 ₺
  7 - 11 Yaş 5.000,00 ₺
  Taksitler »

Tur Programı

 • 1. Gün
  Diyarbakır Surları – Diyarbakır Kalesi ve Arkeoloji Müzesi - Diyarbakır Ulu Camii – Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi – Dört Ayaklı Minare – Hasan Paşa Hanı – Sülüklü Han – On Gözlü Köprü - Hasankeyf - Zeynel Bey Türbesi - Sıla Konağı

  Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Diyarbakır’da oluyoruz. Belirlenen restoranda alacağımız kahvaltının ardından Diyarbakır gezimize Çin Seddinden sonra dünyanın en uzunu olan Diyarbakır Surları ile başlıyoruz. Dağ Kapısını (Harput Kapısı), Urfa Kapısını (Rum veya Halep Kapısı), Mardin Kapısını (Tel Kapı), son olarak da Yeni Kapıyı (Sat ya da Dicle) otobüsümüz ile dışardan gördükten sonra bu tarihi surları birazda yakından görmek için Diyarbakır Kalesi ve Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından  Müslümanlar tarafından 5. Harem-i Şerif (Mukaddes Mabed) kabul edilen Ulu Camiini rehberimiz eşliğinde ziyaret edip Diyarbakır çarşıda serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanımızda bölgenin yöresel lezzetlerini tadabilir, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesini, Dört Ayaklı Minareyi, Sülüklü Han ve Hasan Paşa Hanını görebilirsiniz. Hasan paşa hanında kahvenizi içip hediyelik eşya alabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Cennet’e gittiğine inanılan Dicle’nin yanındaki Hevsel Bahçelerini panoramik olarak görüp On Gözlü Köprüye gidiyor fotoğraflarımızı çekindikten sonra Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde öğle yemeğimiz için Batmanda belirlenen restoranda mola veriyoruz ve molamızın ardından yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde Kaya Kale' şeklinde tercüme edilen Hasankeyf’e gidiyoruz.İlk olarak Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın, Otlukbeli Savaşı’nda yaralanıp burada ölen oğlu Zeynel Bey için yaptırılan Zeynel Bey Türbesini ziyaret ediyor ve hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz.GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniylesular altında kalmış eski Hasankeyf’i panoramik olarak görüp Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sıla dizisine ev sahipliği yapan Sıla Konağı’na geçiyoruz. Mimarisiyle göz dolduran bu konağı gezdikten sonra bölgenin en ünlü gümüş işçiliği olan telkâri ve hediyelik alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Mardin’de bulunan otelimize geçiyoruz.

  Kahvaltı: Diyarbakır'da restoranımızda alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Vereceğimiz serbest zamanda alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

 • 2. Gün
  Kasimiye Medresesi - Deyrulzafaran Manastırı - Ulu Cami – Mardin Abbaraları – Ptt Binası- Zinciriye Medresesi - Şehidiye Medresesi - Mardin Sokakları - Harran – Şanlıurfa

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Medresenin avlusunda rehberimizin anlatımlarını dinledikten ve fotoğraflarımızı çekindikten sonra uzun yıllar Süryani cemaatinin patriklik mekanı olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı gezimizi yapıyourz. Burada Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini görüyoruz. Akabinde Eski Mardin’e geçiyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak da bilinen Ulu Camiyi ziyaret ediyor bir şiir misali okunacak minaresinin anlatımını rehberimizden dinledikten sonra dar sokakları sebebi ile temizlik işlerinin eşeklerle yapıldığı Mardin sokaklarında Abbaralar’ın altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Zinciriye Medresesi, Şehidiye Medresesi’ni ve PTT Binası’nı gördükten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızda Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çayınızı ve kahvenizi içebilir, Mardin yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.  Serbest zamanımızın ardından Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Şanlıurfa’da dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece üç bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale ve Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Harran gezimizin ardından dinlenmek için otelimize geçiyoruz.  Dileyen misafirlerimiz belirlenen saatte sıra gecesine katılabilirler.

  Kahvaltı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Öğle Yemeği: Serbest zamanda alınacak olup tur ücretine dâhil değildir. 
  Akşam Yemeği: Sıra gecesinde alınacak olup tur ücretine dahil değildir. 

 • 3. Gün
  Balıklı Göl- Hz İbrahim’in Doğduğu Mağara-Kapalıçarşı- Gümrükhan- Göbeklitepe – Halfeti Tekne Turu - Rum Kale- Batık cami

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Balıklı Göl, Halil-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Cami’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra, kapalı çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından ‘’Tarihin sıfır noktası’’ olarak nitelendirilen, Dünya Miras Listesi’ne de katılan Göbeklitepe’ye geçiyoruz. T biçimindeki tapınaklarıyla dikkatleri üzerine çeken bu ören yerini rehberimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe olan Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehri’nin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını ve Batık Cami’yi görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyoruz ve Konya’ya doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde Konya'ya varışımızla birlikte siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak ayrılıyoruz.

  Kahvaltı: Otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Vereceğimiz serbest zamanda alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir.
  Akşam Yemeği: Yol üzerinde mola tesisinde alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Konforlu ulaşım
 • 2 Gece konaklama (1 Gece Mardin, 1 Gece Şanlıurfa)
 • 1. Gün Mardin'de kahvaltı
 • Profesyonel Rehberlik
 • Acenta refakati
 • Araç içi ikramlar (çay - kahve )
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri
 • Sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Sıla Konağı, Deyrulzafaran Manastırı,Göpeklitepe)
 • Otel ekstraları ve özel harcamalar

Ek Bilgiler

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Crafter, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

İptal Şartları

Vize Bilgileri